Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 12044621



*

nr 1204 4621


Ljusstakar

ett par, Pläter, 1800-tal. Höjd: 23


Utrop:

600 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 september 2018
kl 20:51:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/9 12:59:08 1      100 kr
15/9 16:08:19 2      150 kr
17/9 13:35:54 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6587 Ã„ggkoppar
    ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:40
  • 6311 Golvljusstakar
    2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:00
  • 6386 Lampetter
    Ett par. Höjd: 41,5 cm
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:40
  • 6463 Ljuslyktor
    ett par, Mässing med glaskupor. Höjd: 26 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:08
  • 6410 Ljusstakar
    ett par, Gustavsberg, kolonner i porslin. Höjd: 28 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:40
  • 6651 Ljusstake
    Josef Frank (1885-1967), Österrike. Slingan. Firma..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:21




Ladda ner broschyr